Sigur Rós gaat weer ‘on tour’

Vandaag bereikte ons het nieuws dat op 28 en 29 augustus 2012 Sigur Rós zal optreden in Paradiso, Amsterdam. Daar zijn we behoorlijk opgetogen van! Na een aantal jaren van relatieve stilte (als band dan) gaan de heren weer de tourbus in en de wereld rond. Het al wat voorzichtig aangekondigde nieuwe album zal  waarschijnlijk dan ook niet lang meer op zich laten wachten… Het staat nog niet op hun site maar als OOR het zegt, moet het waar zijn.

In de loop van diezelfde week werd de aankondiging verwijderd en is vooralsnog geen sprake van een concert in Nederland. Wordt vervolgd (?).

Maar waarom Sigur Rós op deze site? Wat heeft dat met PiepKnor, drones, ambient etc te maken??? Nou, dat zit zo: hun allereerste nummer op het debuutalbum Von (IJslands voor ‘hoop’) is ijzingwekkend en absoluut niet vergelijkbaar (meer) met het geluid van hun latere succesalbums. Maar als post-rock band met hun eigen geluid heeft het ongetwijfeld veel aanhangers onder ‘ons’.  En dáárom dit artikel…

 Enjoy!

This entry was posted in Nieuws, Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>